Ana Sayfa  /  ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ  /  Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı
  • Facebook da Paylaş
Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı
  • 15-05-2020
  • 0 yorum
  • 19012 okunma
Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı Yayınladı.


“Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım” diyen Türk Milletinin tarih sahnesinde bir kez daha ayağa kalkışının, sesinin yükselişinin ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş yolunda milli mücadelemizin ilk kıvılcımının atılışının 101. yılını kutlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin muasır medeniyetler seviyesine yükselmesinin Türk gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle başarılabileceğini düşünen ATATÜRK, bu destansı mücadelenin başladığı günü ülkemizin geleceği olan en çok güvendiği Türk gençliğine armağan etmiştir. O gün Samsun'da yakılan istiklal ateşi, yüzbir yıldır aynı inanç ve iradeyle gençlerimizin elinde yanmaya devam ediyor.

İnanıyorum ki! Gençlerimiz, 19 Mayıs ruhuyla birlikte istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkacak; başta Cumhuriyetimiz olmak üzere tüm kutsal emanetlerimizi bir bayrak gibi elden ele gelecek nesillere ileterek sonsuza dek yaşatacak, tarihimizden aldıkları ilhamla, medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle; vatan ve millet uğruna büyük fedakarlıklar göstererek bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakan başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

Mehmet Murat ULUCAN

Antalya İl Emniyet Müdürü

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV