Ana Sayfa  /  SİYASET  /  CHP Antalya Mv. Rafet Zeybek'in Serik'te yaşananüşvetin araştırılmasına dair verdiği araştırma önergesi Genel Kurul'da reddedildi.
  • Facebook da Paylaş
CHP Antalya Mv. Rafet Zeybek'in Serik'te yaşananüşvetin araştırılmasına dair verdiği araştırma önergesi Genel Kurul'da reddedildi.
  • 16-07-2020
  • 0 yorum
  • 30968 okunma
CHP Antalya Mv. Rafet Zeybek'in Serik'te yaşanan 500bin TL'lik rüşvetin araştırılmasına dair verdiği araştırma önergesi Genel Kurul'da reddedildi.

  CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek ve CHP’li Milletvekilleri tarafından Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’un bilgisinin olduğu,  Serik Belediyesi’nde yaşanan 500 bin Türk Lirası rüşvet alındığı iddialarının araştırılmasına yönelik verilen Meclis Araştırma önergesi TBMM Genel Kurul’unda AKP oyları ile reddedildi. Serik’te yaşanan rüşvet skandalının araştırılması için verilen önergeye dair Genel Kurul’da konuşan CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek konuşmasındaşu ifadeleri kullandı;

AKP, SERİK’TEKİ RÜŞVET SKANDALININ ARAŞTIRILMASINI REDDETTİ

“5 Mayıs 2020 günü ortaya çıkan bir olay, o günden bugüne kadar bu rüşvet olayı ile ilgili ne Dışişleri Bakanı, ne Kültür ve Turizm Bakanı, ne İçişleri Bakanı, ne de Cumhurbaşkanı hiçbir açıklama yapmadılar, öyle anlaşılıyor ki bu beş yüz bin liralık rüşvet örtbas edilmeye çalışılıyor. 2 ay 11 gün olmuş hiçbir yetkili açıklamada bulunmuyor. Herkes suspus, ama ortada bir gerçek var ki, Serik Belediyesi 500 bin Türk Liralık bir rüşvet almış.

SUÇA ORTAK OLMAYIN, 500 BİN LİRALIK RÜŞVETİ KİMİN ALDIĞINI AÇIKLAYIN

Bu örtbas edilecek bir olay değildir. Eğer devlet rüşveti meşrulaştırırsa, bunun altında kalır. Özellikle Dışişleri Bakanı ve Turizm Bakanı’na çağrıda bulunuyorum bu rüşveti alan kişiyi derhal açıklayın, yoksa bu rüşvet suçunun ortağı olursunuz, rüşveti gizlemek kamu görevlisi için suçtur.

Kamu görevlisi resen soruşturulması gereken bir suçu tespit edip bildirmiyorsa suç işliyor demektir. Bunu bugün örtbas etmeye çalışanlar suç işliyorlar. Buna meclisin izin vermemesi gerekiyor. 2013 yılında dört bakanın rüşvet olayı meşrulaştırıldı, şimdi de iki bakanın bildiği rüşvet olayı meşrulaştırılmaya çalışılıyor. Bu ülkede birazcık adalet dağıtalım, yargıyı işletelim.

Bu rüşvet olayı ile ilgili olarak CHP Antalya İl Başkanımız Nusret Bayar 12 Mayıs 2020 tarihinde Serik Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu, bugüne kadar hiçbir işlem yapılmadı. Öyle anlaşılıyor ki talimat alınıyor ya da talimat bekleniyor. Devleti rüşveti meşrulaştıracak noktaya getirdiysek, bu devleti batırırız, buna kimsenin hakkı yoktur. Divan şairimiz Fuzuli“selam verdim rüşvet değildir deyu almadılar.” der, bir gün kamu görevlileri selamlarımızı almayacak noktaya gelmek üzeredir. Bu rüşvet olayının ısrarla takipçisi olacağız ve açığa çıkaracağız.”

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV