Ana Sayfa  /  SİYASET  /  Demokrat Parti sessiz kalmadı!
  • Facebook da Paylaş
Demokrat Parti sessiz kalmadı!
  • 16-08-2020
  • 0 yorum
  • 32069 okunma
AKP iktidarına da bir hatırlatma yapmak isterim ki Türkiye’de başta ekonomi olmak üzere yaşanan krizlerin ateşini ne BİDEN’in çirkin açıklamaları ne de başka unsurlar söndüremez ve Ülkenin can yakıcı gündemini unutturamaz!

Diğer taraftan yurtiçinde de FETÖ telkin ve lisanı kokan BİDEN’in çirkin açıklamaları vesilesiyle ‘mal bulmuş magribi’ misali Türkiye’de siyasi ve toplumsal iklimi muhalefeti kriminalize ederek zehirlemeye çalışanlara da müsade edilmemeli!

Bu tür provokatif açıklamalara iktidarı ile, muhalefeti ile gerekli kararlı ortak tutum almak her sorumlu demokratik aktörün boyun borcudur.

Bir Asır evvel ‘İstiklal-i Tamme-Hakimiyet-i Milliye’ fikrini parola yapmış milletimiz dışarıdan yapılan ve yapılmaya çalışılan müdahalelere her zaman savaş alanlarında da sandıklarda da cevabını vermiştir.

Abd’de Başkan adayı Biden’ın aylar önce yaptığı şimdi gündem olan hadsiz açıklamaları vesileyle ifade etmek isterim ki Türk Milleti, demokratik rekabet içindeki yarışında dışarıdan telkinlerle değil kendi öz iradesiyle meşru temsilcilerini seçmiştir, seçmeye de devam edecektir.

Gültekin UYSAL

DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI

AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV