Ana Sayfa  /  TEKNOLOJİ  /  Hitachi Vantara, yapay zekâ çağının veri yönetim konsepti DataOps üzerinden yenilikçilik vizyonunu belirliyor
  • Facebook da Paylaş
Hitachi Vantara, yapay zekâ çağının veri yönetim konsepti DataOps üzerinden yenilikçilik vizyonunu belirliyor
  • 18-10-2019
  • 0 yorum
  • 19134 okunma
Ekim 2019 – Hitachi, Ltd.’nin (TSE: 6501) yüzde 100 iştiraki olan Hitachi Vantara, NEXT 2019’da yeni DataOps’un kullanımına yönelik yenilikçilik vizyonunu ortaya koyacak ve uçtan çekirdeğe, çekirdekten çoklu buluta giden dünyaya hazırlanan müşteriler ve iş ortakları için faydalarını anlatacak.

 

DataOps, içinde olduğumuz yapay zekâ (AI) döneminde büyük kurumlara yönelik veri yönetimini gerçekleştirir. Bir kurumun verilerindeki tüm değeri bulup kullanmak için veriyi tüketenlerle veriyi üretenler arasında sıkı bir bağ kurar. DataOps bir ürün, hizmet veya çözüm değildir. Daha çok, daha iyi veri kalitesi, daha düşük döngü ve üstün veri yönetimi ile bir kurumun veri kullanımını geliştirmek için bir metodoloji, teknolojik ve kültürel bir değişimdir. İşletmeler, eski yöntemlerden dolayı sahip oldukları verilerin çoğunu analize etmedikleri için, Hitachi Vantara, DataOps'un önceden kullanılmamış büyük miktardaki verilerin büyük bölümünü kilidini açarak BT'nin geleceği üzerinde önemli bir etkiye sahip olacağına inanmaktadır.

Hitachi Vantara, bugün yaptığı duyuru ile ürün, çözüm ve hizmetlerden oluşan portföyünde önemli güncellemeler yaptığını açıkladı. Portföy, her büyüklükte ve her sektördeki kurumlardaki DataOps girişimleri için geniş ve kapsamlı bir temel sunuyor.

Hitachi Sanal Depolama Platformu (VSP) 5000 serisi ve Hitachi Ops Center yazılımı, her ölçekte her bir iş yükü için yeni bir ölçeklendirme, ölçek büyütme mimarisi ile şirketin güçlü gelecek nesil depolama ve altyapı temelini oluşturur. Bu teknolojiler, veri merkezi iş yüklerini hızlandırabilir ve veri merkezi, bulut ve DataOps ortamlarını modernleştirmek için ideal bir temel olan yeni ve yenilikçi bir mimari ile BT ortamını geleceğe hazırlayabilir. Platform aynı zamanda dünyanın en hızlı NVMe flaş dizisini de bünyesinde barındırıyor1. (İlgili basın bülteni: “Hitachi Vantara, AI kullanan veri merkezi operasyon çözümleri ile kurumsal depolamayı baştan tanımlıyor: Hitachi Sanal Depolama Platformu 5000 serisi ve yeni Hitachi Ops Center yazılımı.”)

Hitachi Vantara, şirketin yeni oluşturduğu bulut hizmetleri portföyünün ilk önemli duyurusunda bulut hizmet yeteneklerini genişletti ve geliştirdi. Portföyde, buluta geçiş hizmetleri, uygulama modernizasyon hizmetleri, operasyon yönetim hizmetleri, danışmanlık hizmetleri ve Hitachi Enterprise Cloud (HEC) yer alıyor. Portföy, şirketin 2018'de REAN Cloud'u satın almasından sonra elde ettiği kritik yetenekleri ve sektör lideri uzmanlığı güçlendiriyor. (İlgili basın bülteni: “Hitachi Vantara, uçtan uca hizmetlerle hibrit ve çoklu buluta doğru müşteri yolculuğunu hızlandırıyor.”)

Hitachi Vantara, farklı sektörlerdekimüşterilerinin veri silolarını bölmelerine ve DataOps ile daha fazla yenilik üretmelerine yardımcı olmak için Lumada platform hizmetleri ve çözümleri portföyünü genişlettiğini duyurdu. Hitachi, artık Lumada’nın yeteneklerini her sektörde her kullanım durumunda müşterilerdeki yaygın veri zorluklarını tespit için kurumsal ve endüstriyel müşterilerini Nesnelerin İnternetinin (IoT) ötesine taşıyor. (İlgili basın bülteni: “Hitachi Vantara, DataOps ile veri yenilikçiliğini hızlandırmak için Lumada portföyünü genişletiyor.”)

Hitachi Vantara hakkında

Hitachi Ltd.’nin bir iştiraki olan Hitachi Vantara, veri odaklı liderlere, akıllıca yapacakları inovasyonlar yoluyla iş faaliyetleri ve toplum için önemli sonuçlara ulaşabilmelerini sağlamak üzere, verilerinin sunduğu değeri bulup kullanmaları konusunda yardımcı oluyor. Müşteri deneyimlerini iyileştirmeleri, yeni gelir akışları geliştirmeleri ve giderlerini kısmaları yolunda şirketlere yardımcı olan veri yönetimi çözümleri sunmak üzere; teknolojiyi, fikri hakları ve endüstri bilgimizi bir araya getiriyoruz. Derin bilişim teknolojileri (BT), operasyonel teknolojiler (OT) ve alan uzmanlığını bir araya getirerek inovasyon avantajınızı üst seviyelere çıkaran tek şirket Hitachi Vantara’dır. Veriyi kullanarak anlamlı sonuçlar elde etmek üzere dünyanın dört bir yanından kuruluşlarla çalışıyoruz. 

 

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV