Ana Sayfa  /  TEKNOLOJİ  /  TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi’nde Gökyüzü Gözlem Etkinliği düzenlendi
  • Facebook da Paylaş
TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi’nde Gökyüzü Gözlem Etkinliği düzenlendi
  • 18-06-2021
  • 0 yorum
  • 30523 okunma
Akdeniz Üniversitesi yerleşkesinde bulunan TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi’nde Gökyüzü Gözlem Etkinliği düzenlendi.Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, TÜBİTAK gözlemevinin Akdeniz Üniversitesi’nde yer almasının ve üniversitenin bir parçası olmasının kendilerine gurur verdiğini söyledi.
 
Akdeniz Üniversitesi yerleşkesinde bulunan TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi’nde Gökyüzü Gözlem Etkinliği düzenlendi.
Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, TÜBİTAK gözlemevinin Akdeniz Üniversitesi’nde yer almasının ve üniversitenin bir parçası olmasının kendilerine gurur verdiğini söyledi.
Özellikle uzayla ilgili çalışmaların kendisine büyük heyecan verdiğini ifade eden Özkan, “İnsanoğlu hep merak etmiş bu merak o kadar büyümüş ki dünyaya sığmamış ve biz şimdi uzayı çok merak ediyoruz. NASA’nın Mars’a indirdiği araç sırasında inanılmaz derecede heyecanlanmıştım. Ama keşke orada bir ay yıldız olsaydı. İnşallah birkaç sene sonra belki çok kısa bir zaman olmaz ama sizler onların arasında olacaksınız. O ay yıldızı Mars’a, Ay’a sizler indireceksiniz. Çok umutluyuz sizlerden ve burada sizleri görmek bana da çok büyük heyecan veriyor.” diye konuştu.
Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV